Szukasz tanich długopisów z nadrukiem? Sprawdź markę Waterman!

Waterman to marka tak uniwersalna jak żadna inna. Drugi na świecie producent piór wiecznych, swoje niesamowite osiągnięcia zawdzięcza nie tylko swojemu założycielowi ale również jego potomkom i późniejszym właścicielom firmy. Wymyślenie szklanego naboju do pióra wiecznego było tak przełomowe jak wymyślenie samochodu czy wcześniej roweru. Udoskonalenie go w kolejnej fazie do wersji plastikowej umożliwiło marce Waterman wprowadzenie piór wiecznych do masowej sprzedaży.

Długopisy tej marki można posegregować w zależności od jakości wykonania oraz ceny. Jednak, mimo wszystko, specjalizująca się w produkowaniu piór wiecznych firma nie należy do najdroższych, jeśli chodzi o długopisy. Za rozsądne pieniądze można mieć naprawdę dobry długopis, wobec czego mają one również inne przeznaczenia. Często długopisy Waterman wykorzystywane są jako tanie długopisy z nadrukiem.

Można powiedzieć uczciwie, że wiele firm hurtowo kupuje produkty amerykańskiej marki Waterman po to, aby wygrawerować na nich swoje logo i rozdawać je swoim klientom właśnie jako tanie długopisy z nadrukiem. Zupełnie podobnie jak marka Parker, która nie dawno jeszcze konkurowała z Watermanem, a teraz obie firmy należą do jednego właściciela.

Warto jeszcze zauważyć, że korporacja, która oferuje w Polsce markę Waterman ma na nią wyłączność w związku z czym jest monopolistom na polskim rynku. Marka Sanford sprzedaje swoje produkty tylko do hurtowników, którzy potem dopiero sprzedają swoje produkty dalej. Część z nich trafia na półki sklepowe, a część po znacznie mniejszych marżach, z przeznaczeniem na tanie długopisy z nadrukiem.