Kalendarze ścienne, notatnikowe itp.

Kalendarz ścienny jest świetną formą całorocznej reklamy w połączeniu z walorami użytkowymi jakie niesie za sobą tradycyjny kalendarz. Bardzo ważne jest, aby wybrać odpowiednią formę samej reklamy. Powinno być ona estetyczna, rzucająca się w oczy ale nie nachalna i jaskrawa. Powinna zawierać nazwę firmy, a zdjęcie lub grafika powinna przedstawiać, lub przynajmniej kojarzyć się z zakresem działalności danej firmy.

Drukarnie, które oferują produkcję tego typu kalendarzy oferują różne typy wydruku, w różnych cenach oraz minimalnych nakładach. Ponadto praktyczne kalendarium, które będzie zawierać najistotniejsze informacje, jak numery tygodni, imieniny czy ważniejszej święta znacznie podniosą walory użytkowe kalendarza. Bardzo ważna jest jakość i grubość papieru na jakim drukowany jest kalendarz. Jeśli jest on pokaźnych rozmiarów, warto wybrać grubszy papier dodatkowo foliowany i usztywniany listwami, dzięki czemu kalendarz oraz reklama firmy będzie trwalsza i będzie się lepiej prezentować przez cały rok.

Co do projektu i całej organizacji powierzchni kalendarza, można skorzystać z gotowych projektów, poprosić o pomoc grafika zatrudnionego w danej firmie lub samodzielnie wykonać projekt korzystając z dostępnych makiet, szablonów lub gotowych projektów. Mimo wszystko warto samemu postarać się o indywidualny i wyróżniający się projekt, który z pewnością przyniesie więcej korzyści niż utarty i standardowy kalendarz.

Kolejną dość ciekawą grupą kalendarzy ściennych, są kalendarze notatnikowe. W przeciwieństwie do tradycyjnych kalendarzy jednoelementowych ściennych, kalendarze notatnikowe posiadają oddzielne karty dla każdego miesiąca. Ze względu na swój dekoracyjny, a zarazem niezwykle praktyczny charakter, stanowi dobrą propozycję zarówno do biur, jak i mieszkań prywatnych, a powierzchnia dekoracyjna może zostać wykorzystana do umieszczenia grafiki firmowej lub innego elementu reklamowego.

Tego typu kalendarz może pełnić rolę planera w niewielkiej firmie, gdzie wszyscy pracownicy mogą rozpisywać poszczególne zadania, zaś powieszony w domu daje każdemu członkowi rodziny możliwość prowadzenia własnych zapisków. Dzięki zastosowaniu spiralnego grzebienia nie trzeba zrywać wykorzystanych kart. Dzięki temu w każdej chwili można powrócić do poprzednich miesięcy i sprawdzanie dawnych notatek.